Vishay G00120R00FE7080
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.04%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,252
Authorized Distributors
5
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 7.746V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.4W, 20ohm, 2.8284V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Wirewound Resistors, Miniature, Industrial, Precision Power, Silicone Coated, Axial Lead
20¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 7.14mm
G-1-80 20 1% E70 e3