Vishay RCL061220R0FKEA
RCL 0612 Wide 1206 (3216Metric) 0612 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 20Ohms 0.75W 3/4W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-72.06%
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,664
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 22ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res Thick Film 0612 20 Ohm 5% 1.5W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0612 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Conformal Coated Wide Terminal SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
SMD Resistor 1206 20Ω ±1% 3/4 W ±100ppm/℃
20¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 0612 1.6mm*3.2mm*650¦Ìm