KOA Speer WK73R2BTTD20R0F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
KOA Speer SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,664
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
Case/Package
0612
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RCL 0612 Wide 1206 (3216Metric) 0612 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 20Ohms 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 22ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res Thick Film 0612 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Conformal Coated Wide Terminal SMD Automotive T/R
描述
SMD Resistor 1206 20Ω ±1% 3/4 W ±100ppm/℃
Wide 1206 (3216Metric) 0612 FIXED RESISTOR WK73R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm 0.75W 3/4W 20Ohm ±100ppm/C
RES 20 OHM 1% 3/4W 1206 / 20 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Res, 20R, 1%, 1W, 0612 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73R2BTTD20R0F
wide terminal type flat chip resistors, 0612, RoHS
KOA Speer SCT
20¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 0612 1.6mm*3.2mm*700¦Ìm