Vishay RCG1206220RJNEA
Res, 220R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG1206220RJNEA
数据表和文档
3 个月趋势:
-2.38%
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8GEYJ221V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 220 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ8GEYJ201V
Res Thick Film 1206 200 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES THICK FILM 220 OHM 1/4W +/-5% 1206 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 220Ohm 1/4W Molded Paper T/R
1206 (3216Metric) 1206 RCG 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 220Ohms ±200ppm/C