Panasonic ERJ8GEYJ221V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Master Electronics
Farnell
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res, 220R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG1206220RJNEA
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 200 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ Series 1206 220 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 220Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor,Thick Film,Res 220 Ohms,Pwr-Rtg 0.25 W,Tol 5%,SMT,1206,Cut Tape
Panasonic ERJ8GEYJ221V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 220R 5%, 0.25W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:220ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:200V; Resistor Mounting:SMD