Vishay CRCW1206220RJNEB
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,707
Authorized Distributors
1
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
PanasonicERJ8GEYJ221V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res, 220R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG1206220RJNEA
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 220 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
PanasonicERJ8GEYJ201V
Res Thick Film 1206 200 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ241V
ERJ Series 1206 240 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 220 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206