Vishay PR02000205101JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.14%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,699
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RES AXIAL / Res Metal Film 5.6K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 5600ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity6-1625890-2
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT5K10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 5100ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT5K10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5100ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 5.1K Ohm 5% 2W 250ppm/C Conformal Coated AXL
Power Metal Film Leaded Resistors
Resistor Resistance technical notation: 5K1 Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 2 W Rated voltage: 500 V Resistance: 5.1 kOhm
5.1K¦¸ ¡À5% 2W ¡À250ppm/¡æ 12mm