Vishay PR01000105601JA100
RES AXIAL / Res Metal Film 5.6K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-66.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
51,168
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5600ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ5K6
Through Hole Resistor, Rox Series, 5.6 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 5600ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity6-1625890-2
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J5K6
Res Carbon Film 5.6K Ohm 5% 1/3W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 5.6K, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105601JA100
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 5.6KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 5.6kOhm ±250ppm/C