Vishay PR02000203900JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
83,533
Authorized Distributors
6
Resistance
390 Ω
390 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 390ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ390R
Through Hole Resistor, Rox Series, 390 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX1SJ390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 390ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 390 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL T/R Automotive AEC-Q200
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 390 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 390Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 390 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR02000203900JR500
RESISTOR METAL FILM, 390 OHM, 2W, 5%, FU
RES 390 OHM 2W 5% AXIAL / 390 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
; Resistance:390ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Series:5083; Temperature Coefficient:± 250ppm; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes