Vishay PR02000203900JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
83,533
Authorized Distributors
6
Resistance
390 Ω
390 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 360ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 390ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J390R
Res Carbon Film 390 Ohm 5% 2W -450ppm/C to 0ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
描述
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 390OHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 390 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 390Ohm ±250ppm/C
Res, 390R, 2W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes