Vishay PR01000105601JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet19 页2 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.20%
Stock
51,168
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT5K60
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount