Vishay CW02B8K200JE12HS
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 8200ohm, 156.8439V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,205
Authorized Distributors
1
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 8200ohm, 202.4846V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J8K2E
Res Wirewound 8.2K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 8000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7500ohm, 193.649V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J7K5E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 7.5kOhm 5W
描述
CW Axial Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 8.2kOhms 3.75W
RES 8.2K OHM 3.75W 5% AXIAL
CW-2B-HS 8.2K 5% E12 e3