Vishay CW02B8K200JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 8200ohm, 156.844V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
New Yorker Electronics
Datasheet3 页8 年前
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.45%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay CW02B8K200JE12 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
411
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ8K2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 8.2kOhm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 8200ohm, 300V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT8K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT8K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 8.2 KILOHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
CW-2B 8.2K 5% E12 e3
8.2K¦¸ ¡À5% 3W ¡À30ppm/¡æ 15.8mm
8.2K OHM 5% 3W