Vishay CW0057K500JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7500ohm, 193.649V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,254
Authorized Distributors
6
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7500ohm, 193.6492V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J7K5E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 7500ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF5JT7K50
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 7500ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6800ohm, 164.9242V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J6K8E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J6K8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6800ohm, 460V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø7.92 x 22.22 mm 5 W 7.5 kOhm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.22mm 5W 7.5kOhm ±30ppm/C
7.5K¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.22mm