Vishay CW02B7K500JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
6
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 8200ohm, 156.844V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7000ohm, 144.9138V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT7K50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 7500ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 7500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1623714-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6800ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ6K8
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 7.5KOHMS +/-5% 3.75W +/-30PPM/DEGC
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 3W 30ppm/C Silicone AXL Bulk
Resistor, Wirewound;7.5 Kilohms;3 W;+/-5