Vishay CW02B270R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 28.46V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-90.54%
备用零件
Price @ 1000
Stock
881
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 270ohm, 36.742V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 270ohm, 43.474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623724-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623781-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 270ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6270RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 270 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
RES WIREWOUND 270 OHM 3W 5% HI-TEMP SIL AXIAL
Res Wirewound 270 Ohm 5% 3W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RESISTOR, WIREWOUND, 270 OHM, 3W, 5%
270¦¸ ¡À5% 3W ¡À30ppm/¡æ 15.8mm