Vishay CW02B270R0JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 28.46V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,473
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 270ohm, 36.742V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 250ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623781-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 270ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6270RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623724-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 4.78 x 14.27 mm 3 W 270 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm 3.75W 270Ohm ±30ppm/C
270¦¸ ¡À5% 3.75W ¡À30ppm/¡æ 14.27mm