Vishay CW005820R0JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 820ohm, 64.031V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,170
Authorized Distributors
4
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite55J750E
RESISTOR, WIREWOUND, RES 750 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 61.237V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 900ohm, 67.082V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000008200JAC00 Through Hole Resistor, 820 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
OhmiteTUM5J820E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 820ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 820ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 820 OHM, 5W, 5%
820¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm
RESISTOR, WIREWOUND, 820OHM, 5W, 5%; Resistance:820ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; Body Material:Ceramic; Filter Terminals:Axial Leaded