Vishay CW0055K600JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5600ohm, 167.332V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Future Electronics
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.75%
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,731
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5100ohm, 159.687V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J5K6E
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 5600ohm, 118.322V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6000ohm, 173.2051V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE65K6J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 5600ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø7.92 x 22.22 mm 5 W 5.6 kOhm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, RES 5.6 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:5.6kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes