Vishay CW0055K600JE12HS
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5600ohm, 167.332V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,171
Authorized Distributors
2
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J5K6E
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 5600ohm, 236.643V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5600ohm, 129.6148V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 5600ohm, 118.322V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J5K6E
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 10W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Ohmite23J5K6
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 3W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
描述
CW Axial Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 5.6kOhms 6.5W
RES 5.6K OHM 6.5W 5% AXIAL
CW-5-HS 5.6K 5% E12 e3