Vishay CW005180R0JE73HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 30V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,283
Authorized Distributors
3
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Ohmite23J180E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 180ohm, 21.213V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J180E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 180Ohm 10W
Ohmite25J180
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 180ohm, 42.426V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 23.2379V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 180 OHM 6.5W 5% AXIAL
CW-5-HE 180 5% E73 e3
180¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm