Vishay CW0014K700JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 4700ohm, 68.557V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,000
Authorized Distributors
2
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.297V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 4700ohm, 108.397V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5000ohm, 122.4745V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1623728-3
Res Wirewound 4.7K Ohm 5% 11W ±200ppm/C Ceramic AXL Box/Loose
TE ConnectivitySBCHE154K7J
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 4700ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm 1W 4.7kOhm ±30ppm/C
RES 4.7K OHM 5% AXIAL
CW-1 4.7K 5% E70 e3
4.7K OHM 5% 1W