Vishay CRCW25128R20JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
1,934
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE Connectivity35208R2JT
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-078R2L
Res, 8.2R, 5%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512JK-078R2L
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512JK-077R5L
Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 8.2 OHM, 1W, 5%
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 1W
RESISTOR;THICK FILM;8.2 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE