KOA Speer RK73B3ATTE8R2J
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
19,427
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
8.2 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity35208R2JT
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-078R2L
Res, 8.2R, 5%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512JK-078R2L
Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512JK-077R5L
Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ8R2U
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
描述
8.2 Ohms 5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 8.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 1W
Res, 8R2, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE8R2J