Vishay CRCW2512160RJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 160ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,909
Authorized Distributors
3
Resistance
160 Ω
160 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ161U
ERJ Series 2512 160 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 160 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ151U
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 160 OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 160 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512160RJNTG
160¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm
CRCW2512 160 5% 200 R67