Vishay CRCW2512160RJNEG
Res Thick Film 2512 160 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Stock
8,909
Authorized Distributors
6
Resistance
160 Ω
160 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ161U
ERJ Series 2512 160 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 160 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ151U
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 160ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 160 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 160Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 160OHM, 1W, 5; RESISTOR, THICK FILM CHIP, 160OHM, 1W, 5%; Resistance:160ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 160R, 1W, 251; RES, AEC-Q200, THICK FILM, 160R, 1W, 2512; Resistance: 160ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 1W; Resistor Case / Package: 2512 ^6432 Metric]; Resistor Technology: Thick Fi