Vishay CRCW201021K0FKEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 21000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,999
Authorized Distributors
3
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 19.6K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1962U
PanasonicERJ-12SF2052U
Res Thick Film 2010 20.5K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 22K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0720KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 20K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES THICK FILM 21.0K OHM 3/4W 1% 2010 SMD
CRCW2010 100 21K 1% E02 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:21kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes