Vishay CRCW12064R99FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+79.41%
Stock
82,335
Authorized Distributors
6
Resistance
4.99 Ω
4.99 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 5.23 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC1206FR-074R99L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.99Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8RQF4R7V
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RESISTOR, THICK FILM, 4.99 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 4.99ohms 1%
4.99¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm