Vishay CRCW12064R99FKEA
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 4.99Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
Stock
82,305
Authorized Distributors
6
Resistance
4.99 Ω
4.99 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 5.23 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 5.36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R99L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.99Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 4.99 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.99Ohm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 4.99 OHM, 250mW, 1%
SMD Resistor 1206 4.99Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 4R99, 1%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:4.99Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12064R99FKEA.