KOA Speer RK73H2BTTD4R99F
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
element14 APAC
Arrow Electronics
3 个月趋势:
+0.87%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Resistance
4.99 Ω
4.99 Ω
4.99 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 5.23 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.64ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 4R99, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD4R99F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.99Ohms ±200ppm/C