Vishay CRCW12063R32FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
80,040
Resistance
3.32 Ω
3.32 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-073R32L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.32Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-073R3L
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.24 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES THICK FILM 3.32 OHM 1/4W +/-1% 1206 SMD
3.32¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
Thick Film Chip Resistor; Resistance:3.32ohm; Resistance Tolerance:+/- 1 %; Series:CRCW; Power Rating:0.25W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No