Vishay CRCW120633K0JNTA
Resistor, Thick Film; 33 K Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 300 Vpk
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
17,430
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ333V
Res Thick Film 1206 33K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 33K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ303V
Res Thick Film 1206 30K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8GEYJ363V
Res Thick Film 1206 36K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 30K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206
CRCW1206 33K 5% 200 RT1