Panasonic ERJ-8GEYJ333V
Res Thick Film 1206 33K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 1206 33K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES THICK FILM 33K OHM 5% 1/4W 1206 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 33K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 30K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 30000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 33 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ333V
Resistor;Thick Film;Res 33 Kilohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
ERJ Series 1206 33 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 33kOhm 卤200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 33Kohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ8GEYJ333V - General Purpose Chip Resistors
RES, 33K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 33kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol
Res, Thick Film, 33K, 5%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:33Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8GEYJ333V