Vishay CRCW1206330RJNTA
Resistor, Thick Film; 330 Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 1000 Mohm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
70,278
Authorized Distributors
4
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ331V
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ301V
Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ361V
ERJ Series 1206 360 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 330Ohms ±200ppm/C
330¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm