KOA Speer RK73B2BTTDD331J
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.59%
Stock
15,971
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 360Ohm 0.25W 1/4W
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 300Ohm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-13330RL
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F330R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 330Ohm 250mW
330¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*600¦Ìm