Panasonic ERJ-8GEYJ301V
Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet2 页15 年前
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-36.44%
Resistance
300 Ω
300 Ω
300 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 300 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
ERJ Series 1206 300 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 1206 / 300 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor;Thick Film;Res 300 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 300Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Panasonic ERJ8GEYJ301V - General Purpose Chip Resistors
RES, 300R, 5%, 0.25W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 300ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Materi; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:300ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-8GE Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes