Vishay CRCW1206330RJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.26%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ331V
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ301V
Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ361V
ERJ Series 1206 360 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 330Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 330 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 330 OHM 1/4W 5% 1206 SMD
RESISTOR;THICK FILM;330 OHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
THICK FILM RESISTOR, 330 OHM, 250mW, 5%, FULL REEL
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 330Ohm ±200ppm/C
Resistance:330Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206330RJNEA.