Vishay CRCW04021R10JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
89,332
Resistance
1.1 Ω
1.1 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-071R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Resistor Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16w ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC0402JR-071R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAF0402JR-071RL
Res 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.2 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ2GEJ1R1X
Res Thick Film 0402 1.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.1Ohm ±200ppm/C
RES THICK FILM 1.1 0HM 1/16W 5% 0402 SMD
RES, THICK FILM, 1.1OHM, 63mW, 5%; Resistance:1.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:630mW; Voltage Rating:50V; Series:CRCW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes