KOA Speer RK73B1ETTP1R2J
Res Thick Film 0402 1.2 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-071R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-071R3L
Res Thick Film 0402 1.3 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-071R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.3ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.2ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.2Ohms 0.1W 1/10W
Res, 1R2, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP1R2J
SMD Resistor 0402 1.2Ω ±5% 1/10W ±200ppm/℃