Vishay CMF5556K200FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 56200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,382
Authorized Distributors
4
Resistance
56.2 kΩ
56.2 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 56200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
56.2 kOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 56000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 56200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F51K
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 51 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-60K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 60400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 56.2kOhms 0.5W 1/2W
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 56.2K 1% T-2 EK e3
56.2K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À50ppm/¡æ 6.1mm