Vishay CMF5556K200FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 56200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.09%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,922
Authorized Distributors
6
Resistance
56.2 kΩ
56.2 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 56.2kOhm 0.6W
TE Connectivity / AMP1622520-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 56200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 51100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 56.2kOhms 0.4W
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 54.9kOhms 0.4W
描述
Res Metal Film 56.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 56.2kOhms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 56.2 KOHM, 500 MW, 1%
RES METAL FILM 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL