Vishay MBB02070C5622FCT00
56.2 kOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.70%
Stock
11,153
Resistance
56.2 kΩ
56.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 56200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 56200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 56000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F51K
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 51 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-60K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 60400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F56K
56 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 56200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 56K2, 0.6W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C5622FCT00
Res Thin Film 56.2K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal AXL Automotive Ammo Pack
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 56.2KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 56.2kOhm ±50ppm/C