Vishay CMF55511R00FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 511ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.11%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,748
Authorized Distributors
4
Resistance
511 Ω
511 Ω
511 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 560ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 510ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 511ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 511ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F499R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 499 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 511Ohms 0.5W 1/2W
Resistor,metal Film,511Ohms,250Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay CMF55511R00FHEK
Res Metal Film 511 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/°C Epoxy AXL Bulk