Vishay MBB02070C5600FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 560ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
TME
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-28.39%
Stock
34,261
Resistance
560 Ω
560 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupMF0207FTE52-560R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 560ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 560ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 560R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS25000C5600FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 560ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F590R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 590Ohm, 350V, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-510R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 510ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 560R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C5600FCT00
Vishay Mbb02070C5600Fct00 Metal Film Resistor 560Ω Axial 0.60W 1% 50PPM °C
Res Thin Film 560 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Medical Ammo
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 560OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 560Ohm ±50ppm/C
Metal Film Resistors - Through Hole .6w 560ohms 1%