Vishay MBB02070C4700FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.15%
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,371
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 470R, 0.4W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS16000C4700FCT00
TE ConnectivityLR1F499R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 499 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F430R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 430Ohm, 350V, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470Ohm 0.6W
Res, 470R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C4700FCT00
Vishay Mbb02070C4700Fct00 Metal Film Resistor 470Ω Axial Lead 0.60 W 1%
Resistor: metal film; THT; axial; 470Ohm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 470OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 470 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack