Vishay BZX84C56-E3-18
Diode Zener Single 56V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
56 V
56 V
56 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 68V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 68V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZX84C47-7-F
BZX84C47 Series 350 mW 47 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 56V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C56-E3-18
.3W 56V 5% SOT23 Z-DIODE