Vishay BZX84C4V3-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-56.80%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
4.3 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C3V9-7-F
BZX84C3V9 Series 350 mW 3.9 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
BZX84C3V6 Series 3.6 V 300 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
AZ23 Series 4.3 V ±5 % 300 mW Surface Mount Zener Diode Array - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C4V3-7-F
Zener Diode Dual Common Cathode 4.3V 6.98% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 4.3V
onsemiBZX84C3V9
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 3.9V 5% 90Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 3muA @ 1V 300mW 4.3V 90Ohm
Zener Diode Single 4.3V 5% 90Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode 4.3 V 300 mW 5% Surface Mount SOT-23-3
DIODE, ZENER, 4.3V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Nom:4.3V; Power Dissipation:300mW; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:BZX84 Series 1