Nexperia BZX84-C4V3,215
Diode Zener Single 4.3V 5% 250mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Datasheet16 页13 年前
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.86%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
4.3 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
250 mW
350 mW
350 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
onsemiMMBZ5236B
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6V 350mW 900mV
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 18V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Zener Diode 350mW 250mA 90Ω 4.3V ±5% -55~150°C SOT23 RoHS
BZX84 Series 4.3 V ±5 % 250 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
3uA@1V ±5% 90Ω Single 4V~4.6V 250mW SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:4.3V; Power Dissipation, Pd:250mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes