Diodes Inc. BZX84C3V9-7-F
BZX84C3V9 Series 350 mW 3.9 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+1945%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
3.9 V
3.9 V
3.9 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
350 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
onsemiBZX84C4V7
BZX84C Series 350 mW 4.7 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C3V6
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 3.6V 5% 90Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZX84C3V3-7-F
BZX84 Series 3.3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3 / Zener Diode 3.3 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
描述
Zener Diode Single 3.9V 5.13% 90Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Sot23 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C3V9-7-F
Zener Diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 350 mW Zener resistance: 600 Ohm Zener voltage: 3.9 V
Zener Diode, 3.9V V(Z), 5.13%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 3.7V~4.1V 300mW 3.9V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener / Zener Diodes 3.9V 2.90 x 1.30mm SMT SOT23 300mW