Vishay BZX84C27-E3-08
Single 27 V ±5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.27%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 24V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 24V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5254B-7-F
MMBZ5254B Series 350 mW 27 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5231B-7-F
MMBZ5231B-7 Series 350 mW 5.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Diode Zener Single 27V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 27V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 27V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:27V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes